• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://web.facebook.com/seyfullahusta
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322315119
  • https://www.instagram.com/mehmetberkahsapci
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret64819
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu
Saat
Takvim
Üyelik Girişi

Merdiven

Evlerin en özel noktası olan merdivenlerde ahşap malzemenin tercih edilmesi ile son derece güzel bir atmosfer yakalanabilmektedir. Ancak bu atmosferin uzun süre muhafaza edilebilmesi için, merdiven seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemli nokta da ihtiyaçlarımız doğrultusunda seçeceğimiz ağaç cinsidir. Hem merdivenin kullanım yeri, hem de ayakkabı ile basılıp basılmayacağı, seçilecek olan ağaç türü için önemli detaylardır. Örneğin evinizde ayakkabı ile dolaşılıyorsa yumuşak ağaç türlerini tercih etmemelisiniz. 

Ahşap merdiven yapımında kullanılabilen çok sayıdaki ağaç türünden en çok tercih edilenler sert türlerdir. Sert ağaç türlerinden olan Kayın ağacı ekonomikliği ile en çok tercih edilenlerden Merdiven Ağaçları Türlerinden biridir. Ayrıca parke ve benzeri yüzeyler ile aynı renkte boyanıp doğal görünebilmesi sebebi ile de sık sık tercih etmektedir. Sağlamlığı da çok olmasına karşın neme ve suya karşı diğer sert ağaç türlerine nazaran daha dayanıksız olması, Kayın ağacının dezavantajı olarak değerlendirilebilir. Kayın ağacından da çok tercih edilen malzeme ise Meşe ağacıdır. Sert ağaç türlerinden olan Meşe, neredeyse hiç burkulma, büzülme gibi özelliklere sahip değildir. Yani en sağlam ve tüm etkenlere en dayanıklı olan ağaç türüdür. Bu sebeple hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda ahşap merdiven imalatında en çok kullanılan ağaç türüdür.

Son olarak rengi sebebi ile en çok tercih edilen türlerden olan Sapelli ’den bahsetmek gerek. Sapelli ağacı, doğal hareleri ve renk geçişleri ile en çok tercih edilen ağaç türüdür. Sapelli rengi için tercih edilen bir ağaç türü olduğundan genellikle boyama işlemine tabi tutulmazlar. Maliyet açısından değerlendirildiğinde en pahalı türler olan Meşe ve Merbau ile aynı seviyede değerlendirilmektedir. Meşe çok sert ağaç türü olarak kabul edilirken, Sapelli orta seviyede bir sertliğe sahiptir ve ahşap merdiven için ideal bir malzemedir. Farklı sebepler ile en çok tercih edilen bu ağaç türleri dışında da çok sayıda malzeme seçeneği bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Ahşap merdiven kişiye ve projeye özel olarak tasarlanmaktadır. Ahşap merdiven üretiminde mekânın ölçülerine uygun olarak, tamamen sizin istek ve tercihlerinize bağlı kalarak en uygun model ve renkler uzman arkadaşlarımız tarafından tespit edilip projelendirilmektedir. Bu projeler müşteri isteğine ve mekânın durumuna göre ister beton üzeri kaplama ister boşluğa en uygun, dekoratif görünümlü ve en faydalı kullanım amacı belirlenerek şekillendirilmektedir. Şekillendirilip projeleri çıkarılan bu merdivenler kendi imalathanemiz ve usta ekiplerimiz tarafından en kısa zamanda ve iyi şekilde, son teknolojik imkanlar kullanılarak üretilmektedir.


Yorumlar - Yorum Yaz